Karacabey’e özel eğitim okulu

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçedeki engelli bireylere özel eğitim verecek bir okul açılması için Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gereken tüm desteği sağlayacaklarını söyledi.

Karacabey’e özel eğitim okulu

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İlçe Millî Eğitim Müdürü Emin Dingin’i misafir ederek, her iki kurum arasında bugüne dek gerçekleştirilen çalışmalar ve önümüzdeki dönemlerde devreye alınacak projelerle ilgili bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede, ortak çalışmalardan alınan verimli sonuçların önümüzdeki dönemde de aynı kararlılıkla sürdürülmesi fikri paylaşıldı. 

Karacabey Belediyesi’nin, ilçe genelindeki tüm eğitim kurumlarının altyapı düzenlemesi, onarım, bahçe ve çevre düzenlemesi, parmaklık, ihata duvarı, tel örgü ve benzeri fiziki ihtiyaçlarının yanı sıra, hizmetli tahsisi ve ulaşım aracı gibi konularda da kendilerine yardımcı olduğunu dile getiren Dingin, belediyeyi her zaman yanlarında görmekten de duydukları memnuniyeti ifade etti.

EN BÜYÜK YATIRIM EĞİTİME YAPILANDIR

Eğitime yapılan yatırımın, ülke geleceğine yapılan en güzel yatırım olduğuna dikkat çeken ve devletin eğitime, çok ciddi ölçüde kaynak aktardığını ifade eden Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ise, “Eğitim en büyük önceliğimizdir. En güzel hizmet, kuşkusuz öğrenci ve okula yapılan hizmettir. Milli Eğitim Müdürlüğümüz son derece başarılı çalışmalara imza atıyor. Bunun örneklerini merkez ve kırsaldaki tüm okullarımızda görebiliyoruz” dedi.

Eğitim kurumlarının yanında olmaya devam edeceklerini aktaran Özkan, “Devletimiz kırsal mahalledeki okullarda tek bir engelli öğrencimiz olsa bile ona mutlaka bir özel öğretmen tahsis ediyor. Nice gelişmiş devlette bile olmayan bu güzel çalışmadan, millet olarak son derece gururluyuz. Önümüzdeki dönemde ilçemizdeki engelli kardeşlerimizin eğitimine yönelik modern bir ‘Özel Eğitim Okulu’ için Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ortak bir çalışma başlatıyoruz. Bu anlamda, eğitim kurumlarımızın yanında olmayı kararlılıkla sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X