Karacabey’e yüksek kapasiteli otopark

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, Gazi Mahallesi’ne taşınacak olan mevcut vergi dairesinin yer aldığı iş merkezinin, bölgenin ihtiyacına cevap verecek şekilde otoparka dönüşeceğini bildirdi.

Karacabey’e yüksek kapasiteli otopark

İlçe merkezindeki trafik yoğunluğunu rahatlatmak için bu projeyi bir an önce hayata geçirmekte kararlı olduklarını belirten Ali Özkan, projenin detaylarını önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, İmar ve Şehircilik Müdürü Fırat Yazıcı ile projenin detaylarını masaya yatırdı. Proje ile amaçlarının hem ilçe merkezindeki trafiği rahatlatmak olduğunu ifade eden Özkan, bunun yanında şehrin farklı noktalarında yeni cazibe merkezlerinin oluşturulması olduğunu kaydetti. 

YÜKSEK KAPASİTELİ OLACAK

Vergi Dairesi’nin bulunduğu iş merkezini, bölgenin ihtiyaçlarına cevap verecek bir şekilde yeniden düzenleyeceklerini kaydeden Ali Özkan, “Vergi Dairesi ile ilgili, uzun zamandır üzerinde durduğumuz bir konuda artık sona geldik. Buna göre, Gazi Mahallesi’ndeki Sağlık Ocağı karşısında bulunan arsayı kendilerine tahsis ettik. Boşalacak olan mevcut iş merkezini ise yıkarak, yüksek kapasiteli bir otopark yapacağız. Proje henüz tüm hatlarıyla netleşmediği için, otoparkın yanında dönüşüme dâhil edilebilecek diğer teknik detayları da önümüzdeki günlerde kamuoyuyla paylaşacağız” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X