Karaloğlu Suudi konukları ağırladı

Suudi Arabistan’ın Yanbu kentinin Valisi Musaid Bin Yahya El-Selim ile beraberindeki heyet Vali Münir Karaloğlu’nu ziyaret etti.

Karaloğlu Suudi konukları ağırladı
HABERİ PAYLAŞ

Ziyarette konuşan Vali Karaloğlu, Suudi heyeti Bursa’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirterek, “Türkiye ile Suudi Arabistan aynı coğrafyanın aynı inancın iki ülkesi. Biz Suudi Arabistan’a gittiğimizde kendimizi kendi ülkemizdeymiş gibi hissediyoruz, siz de lütfen kendinizi kendi evinizdeymiş gibi hissedin. Yanbu şehrini biz eskiden pek bilmezdik, son 4-5 yıldır duyar olduk. Bunda Türkiye’den Yanbu’ya direk uçuşların başlamasının çok etkisi var. Tanıdıkça anladıkça görüyoruz ki Mekke’nin liman şehri Cidde, Medine’nin liman şehri Yanbu. İnşallah karşılıklı gidiş gelişlerimiz yapacağımız ilişkiler iki şehir için de hayırlı sonuçlar verir” dedi.

Yanbu Valisi  Musaid Bin Yahya El-Selim de, Karaloğlu’nu Yanbu’ya davet ederek, gördükleri misafirperverliğe teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X