Karaman’da Kop Gençlik Festivali Başladı

Karaman’da 8-11 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan KOP Gençlik Festivali ’Festival Yürüyüşü’ ile başladı. Yurt içi ve yurt dışından yaklaşık…

Karaman’da Kop Gençlik Festivali Başladı

Karaman’da 8-11 Mayıs tarihleri arasında kutlanacak olan KOP Gençlik Festivali ’Festival Yürüyüşü’ ile başladı. Yurt içi ve yurt dışından yaklaşık bin 500 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen KOP Gençlik Festivali’nin açılışı Festival Yürüyüşü’nün yapılmasıyla başladı. Kemal Kaynaş Stadyumu önünden başlayan yürüyüşe daire müdürleri ve öğrenciler katıldı. Yürüyüşe katılan öğrenciler belediye bandosu eşliğinde 1. İstasyon Caddesi üzerinden Aktekke Kent Meydanı’na kadar kortej halinde yürüdü. Kent Meydanı’nda KOP Festivali için yürüyüşe katılan gençleri Karaman Valisi Murat Koca, Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, KOP Başkan Vekili İhsan Bostancı, Eski KOP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanı ve AK Parti Konya Milletvekili Adayı Prof. Dr. Mehmet Babaoğlu ile Emniyet Müdürü Mehmet Şahne karşıladı. Tükiye’nin 81 ilinden ve dünyanın 70 ülkesinden festival için Karaman’da bir araya gelen gençlere seslenen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, festival boyunca gençlerin kültür alışverişinde bulunacağını ifade etti. Festivalde barışın ve kardeşliğin hakim olacağına yürekten inandığını belirten Çalışkan, 3 gün devam edecek olan festivalde gençlerin iyi vakit geçirmesini temenni etti. Karaman’da bir araya gelen dünya gençlerinin ülkelerine güzel anılarla dönmesini ümit ettiğini ifade eden Vali Koca ise, “Ülkelerinize döndükten sonra Türkiye’yi ve Karaman’ı güzel hatırlamanızı diliyorum” dedi. Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler müzik eşliğinde bir süre eğlendi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X