Kardelen tesisleri büyüledi

Kuveyt Evkâf Bakan Vekili Dr. Adil El Fellah’ın, Kardelen Kestane Şekeri üretim tesislerini ziyaret ettiği ve çok beğendiği bildirildi.

Kardelen tesisleri büyüledi

Şirketten yapılan açıklamaya göre, tatil için ailesiyle birlikte geldiği Bursa’da ticaret ve yatırım amaçlı incelemeler de yapan El Fellah, Kardelen Kestane Şekeri üreticisi İlka Şekerleme’nin tesislerinde incelemelerde bulundu. Dr. El Fellah, kestane şekerinin ülkesinde de çok beğenildiğini belirterek, firma yetkililerinden üretimle ilgili bilgi aldı. Türkiye ile Kuveyt arasındaki dostluğun çok eskilere dayandığını ve son yıllarda yapılan anlaşmalarla ticari faaliyetlerin de önemli ölçüde artış gösterdiğini kaydeden Dr. El Fellah, Bursa’nın kendisi için çok özel bir yeri olduğunu hatırlattı.

ÇOK MERAK EDİYORDUM

Açıklamasında, Bursa’nın çok güzel bir iklime, doğal güzelliklere, tarihe ve kültüre sahip olduğunu dile getiren El Fellah, ”Bursa’ya özgü lezzetleri de çok beğeniyorum. Bunlardan biri de kestane şekeridir. Kestane şekerinin nasıl üretildiğini merak ediyordum ve gördüm. Ayrıca tesisleri inceledim” diye konuştu.

27 ÜLKEYE İHRACAT

İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün, Kuveyt Evkâf Bakan Vekili Dr. Adil El Fellah’ı ağırlamaktan onur duyduklarını söyledi. 20 yıllık geçmişe sahip olan firmalarının, 2007 yılından beri fabrikasyon üretim yaptığını vurgulayan Akgün, yurt içinde Kardelen ve Yaylacık markalarıyla, yurt dışında da Caldelion markasıyla satış yaptıklarını ve 30’dan fazla ürünü pazara sunduklarını kaydetti. 27 dolayında ülkeye isatış yaptıklarını dile getiren Akgün, Kuveyt’e de ürün gönderdiklerini, ancak bu ülkeyle ticaretlerini daha da geliştirmek istediklerini ifade etti.

ÖNCELİK HİJYENDE

İlka Şekerleme Ticaret Müdürü Deniz Utku Özdemir de, konuk Bakan vekili Dr. El Fellah’a üretim tesisleri gezdirdi. Tesislerinde hijyenin öncelikli olduğunu ve tüm ürünleri yüksek kalite standartlarında hazırlayıp ambalajlandıklarını anleten Özdemir, ”Ürünlerimizin raf ömrü oldukça uzundur. İhracata gönderdiğimiz ürünlerimizi daha dayanıklı şekilde üretip ambalajlıyoruz” diye konuştu. Ziyaret sonrasında konuk bakan vekili Dr. Adil El Fellah, İlka Şekerleme’nin Kestane Cenneti adlı otantik mekânında, kestanenin ağaçtan toplanmasından kestane şekerine dönüşene kadarki öyküsünün anlatıldığı belgesel filmi izledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X