Kardelen’den Riyad’a şube

Bursa’nın yerel lezzeti kestane şekerini dünyaya tanıtan İlka Şekerleme, Ortadoğu ülkelerindeki pazar payını büyütüyor.

Kardelen’den Riyad’a şube

Suudi Arabistan’da Mekke ve Cidde olmak üzere halen iki mağazası bulunan firma, kısa süre önce hizmete soktuğu Riyad Şubesi’nin resmi açılışını da gerçekleştirdi.

Şubenin açılışını yapan Türkiye’nin Suudi Arabistan Ticari Ataşesi Mustafa Kemal Günay, buradaki konuşmasında Türk lezzetlerinin dünya pazarlarında yer almasının, ekonomik büyümeye yönelik hedefleri olan Türkiye için çok önemli olduğunu söyledi. Günay, İlka Şekerleme’nin Kardelen adı ile Ortadoğu’da tanınmış bir marka haline gelmeye başladığına vurgu yaptı. İlka Şekerleme Genel Müdürü Mümin Akgün de, Suudi Arabistan’da üçüncü mağazalarını resmen hizmete açtıklarını ifade ederek, Bursa’nın yerel lezzetini dünya pazarlarına sunmanın gururunu yaşadıklarını vurguladı.

Kestane şekerini tüm dünyaya tanıtmak için sağlam adımlarla yollarına devam ettiklerini dile getiren Akgün, ”Türkiye’deki mağazalarımızla aynı konsepte düzenlediğimiz yurtdışı mağazalarımızda, lezzet ve kaliteyi bir arada sunarak müşteri memnuniyetini ön plana alıyoruz. Ürünümüzü hem tanınmış bir marka haline getirmek için çaba harcıyoruz hem de ihracat ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyoruz” dedi. 

ORTA DOĞU’YA YENİ MAĞAZALAR

İlka Şekerleme Ticaret Müdürü Deniz Utku Özdemir, Avrupa ve Amerika pazarına Cardelion, Ortadoğu ve Türkiye pazarına da Kardelen markası ile kestane şekeri sattıklarını, Türkiye’de ayrıca Yaylacık Markası ile de pazara ürün sunduklarını belirtti. Markalarının lezzet bakımından birbirinden farklı olmadığının altın çizen Özdemir, ”Ortadoğu’da Türk firmaları yeterince etkin değil. Pazarın hâkimi Avrupalı firmalar. Biz bu pazarın değerlendirebilecek potansiyeli olduğunu düşünüyoruz. Ortadoğu’daki diğer ülkelerde de mağaza açarak pazar payımızı daha da büyütmek istiyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X