Karıncalı’ya değer katan meydan

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, vatandaşlarla iftarda buluşmak üzere ziyaret ettiği Orhaneli İlçesi’nde, Karıncalı Mahallesi’ne değer katan meydan düzenlemesi ve kültür evinin açılışını da yaptı.

Karıncalı’ya değer katan meydan

Bursa’yı modern hizmetleriyle geleceğe taşıyan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle tüm ilçelere ulaşan hizmetler kapsamında Orhaneli İlçesi’nin Karıncalı Mahallesi’nde yapılan meydan düzenlemesi ve ‘Kültür Evi’nin açılışını da gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi bürokratlarıyla birlikte Karıncalı’da yapılan törene katılan Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin her zaman ilçenin yanında olduğunu söyledi.

“Yapacak çok hizmet, atılacak daha çok adım var”

Dağ yöresine büyük önem verdiklerini belirten Başkan Altepe, “Yerel yönetimler olarak buradayız. Bölgenin gelişmesi için çalışmalar yapıyoruz. Bursa’nın gücünü buraya da aktaralım ve dağ yöremiz canlansın, göç vermesin istiyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi burada. Tüm altyapıyı bitirmek, tarımın hayvancılığın güçlenmesi, sulu tarıma geçilebilmesi ve tüm eksiklerin giderilmesi için biz buradayız. Herşey Karıncalı için. Yapacak çok hizmet, atılacak daha çok adım var. Çalışmalarımıza devam edeceğiz” diye konuştu.

“Büyükşehir burada, siz isteyin biz yapalım”

Büyükşehir Belediyesi’nin gücünün bölgede hissedildiğine işaret eden Başkan Altepe, “Özel idarenin yaptığı yolun 20 katından fazlasını 1 yılda Büyükşehir Belediyesi olarak biz yaptık. Ne eksik varsa destek veriyoruz. Yatırımlar daha da devam edecek. Hizmetlerimizi geliştirerek devam edeceğiz, amacımız insanımızın yüzünü güldürmek. Karıncalı’ya Büyükşehir’in eli değiyor. Bugüne kadar yapılan işlerin devamı da gelecek. Bugün de meydan çevre düzenlemesi ve Karıncalı Kültür Evi’nin açılışını yapıyoruz. Kütüphane, müze gibi bölümleri bulunan mekan, Karıncalı’ya değer katacak. Büyükşehir burada, siz isteyin biz yapalım” şeklinde konuştu.

​”Orhaneli’nin kaderi OSB ile değişecek”

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu da bölgenin uzun yıllardır beklediği hizmetlere Büyükşehir Belediyesi sayesinde kavuştuğunu söyledi. Başkan Altepe’ye ilçeye desteklerinden dolayı teşekkür eden Tatlıoğlu, “Orhaneli halkı adına 61 köyde yapılan hizmetler için, tarımda destekler için ama en çok OSB’yi desteklediğiniz ve her yerde bizi savunduğunuz için teşekkür ediyorum. Çünkü o bizim miladımız olacak. Orhaneli’nin kaderi OSB ile değişecek. Karıncalı’ya yapılan meydan ve kültür evi de tabi ki önemli” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Başkan Altepe, açılışını gerçekleştirdiği Kültür Evi’ndeki müzeyi gezdi, vatandaşlarla da sohbet etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X