Kasası 150 liradan 25 liraya düştü

İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyükşehirlere balık sevkiyatının yapıldığı Balıkesir’in Bandırma ilçesi Su Ürünleri Halinde av yasağı döneminde kasası 150 lira olan sardalyanın fiyatı 25 liraya düştü.

Kasası 150 liradan 25 liraya düştü

Balıkesir Deniz Ürünleri Avcıları Üretici Birliği Başkanı Nihat Işık, hamsinin kasasının da 150 liradan satıldığını vurguladı. 

Uskumrunun kasasının 200-250 liradan, istavritin 20-40 liradan alıcı bulduğunu dile getiren Işık, palamutun çiftinin ise 25-30 liradan satıldığını kaydetti. 

Balık komisyoncularından Emin Güler de, dün hale sardalya ve uskumrunun bol miktarda geldiğini vurgulayarak, ”Fakat biraz hamsiden yana sıkıntımız var. Uskumru fiyatları da düşüyor. Halkın bol bol yemesini tavsiye ederiz. Palamut da çıkmaya başladı. Çifti şu an itibarıyla 25 lira civarında ama aşağı düşeceği inancındayız” değerlendirmesinde bulundu. Bu arada, sardalya kasalarının yaklaşık 15 kilogram balık aldığı bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X