Kaşıntı tutunca hastaneye akın ettiler

Şiddetli kaşıntıdan rahatsız olan çoğu çocuk 22 kişi, soluğu acilde aldı.

Kaşıntı tutunca hastaneye akın ettiler

HAYRİ ŞEN

İznik’in 100 haneli Yörükler köyünde oturan bazı kişilerin vücutlarında önce kızarıklık ve kabarma görüldü. Kaşıntı da başlayınca hastaneye gidenler oldu.

Kadın erkek, çocuk ve yetişkin olmak üzere 7’den 70’e bir çok kişide aynı şikayet oluşunca acil servise akın başladı. 400 nüfuslu köyde gece boyunca hastaneye gidenlerin sayısı 22’ye ulaştı.

PANİK BAŞLADI

Kaşınarak hastanenin yolunu tutanlara ilk müdahale acil serviste yapıldı. Doktorlar alerjiden şüphe etti. Bu yüzden kaşınan hastalara iğne vuruldu. Olayın duyulmasıyla birlikte İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da AK Parti İlçe Başkanı Mahmut Hersek ile birlikte hastaneye giderek doktorlardan bilgi aldı. Acil servisteki müdahaleden sonra herkes evine gönderildi.

KÖY İLAÇLANDI

Başkan Sargın, olayın alerjik olduğunu, endişelenecek bir durumun bulunmadığını söyleyerek, “Kaşıntı önce çocuklarda başlamış. Bu çocukların hepsi öğrencisi. Okulun parkındaki çam ağacının altında oynarken, dökülen ince böcekler kaşıntıya sebep olmuş. Yetişkinlerin kaşınması ise psikolojik bir durummuş’ dedi. 

Kaşıntının sebebi ortaya çıkınca, köydeki çam ağaçlarının ilaçlanıp haşerelerden ayıklandığı bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X