Kastamonu Emniyetinden Vatandaşlara ‘Sahte Para’ Uyarısı

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri hayvan pazarı…

Kastamonu Emniyetinden Vatandaşlara ‘Sahte Para’ Uyarısı
HABERİ PAYLAŞ

Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri hayvan pazarındaki kurban satıcılarını dolandırıcı ve kalpazanlara karşı uyardı. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü ekipleri, güvenlik tedbirlerini arttırarak üst seviyeye çıkardı. Polis ekipleri, kurulan hayvan pazarlarında vatandaşların sahte para yöntemiyle dolandırıcılık mağduru olmalarını engellemek amacı ile bilgilendirme çalışması başlattı. Emniyet güçleri Kurban Bayramı öncesinde kurban pazarlarında yaşanan sahte para, dolandırıcılık ve hayvan hırsızlığı vakalarının önüne geçebilmek için broşür dağıtarak hem alıcılara hem de satıcılara uyarılarda bulundu. Emniyet güçleri, yoğunluğun fazla olduğu son günlerde kurban satıcılarını sahte paraya karşı uyarırken, sahte paranın nasıl anlaşılacağı konusunda da bilgiler verdi. Kurban Bayramı dolayısıyla Kastamonu Hayvan Pazarı’nda aşırı bir yoğunluk ve para hareketliliği yaşandığını belirten emniyet yetkilileri, “Bu yoğunluğu art niyetli olarak değerlendirip vatandaşımızı dolandırmak ve piyasaya sahte para sürmek suretiyle vatandaşımızı dolandırmak isteyen kişiler olabilir. Bunlara karşı vatandaşlarımızda duyarlılık ve farkındalık oluşturmak istedik. Çünkü vatandaşımız alışveriş esnasında çok dikkat etmiyor. Vatandaşımızın daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Hem kurban pazarında hem de diğer alışveriş yerlerinde sahte para ve diğer dolandırıcılık konularında tedbirlerimizi almış durumdayız. Amacımız bütün vatandaşlarımızın güven ve huzur içerisinde Kurban Bayramı’nı geçirmelerini sağlamaktır” açıklamasında bulundu. Kurbanlık hayvan sahipleri ve alıcılar da yapılan bilgilendirmeden memnun kaldıklarını belirterek emniyet görevlilerine teşekkür etti. Kastamonu Emniyet Müdürlüğü tarafından vatandaşların kurban satışlarını güven içerisinde geçirmelerine yönelik tedbirlerinin Kurban Bayramı’na kadar sürdürüleceği belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X