Katar’ın tercihi Türk mobilyası

Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, Katar’da Türk mobilyasına gösterilen ilginin arttığını ifade etti.

Katar’ın tercihi Türk mobilyası
HABERİ PAYLAŞ

Güleç, nisan ayında Katar’da Expo Fuarı’na katıldıklarını ve oralarda proje yapanların çok büyük atılımlar yaptıklarını söyledi.

Katar’ın çok hızlı geliştiğine işaret eden Güleç, ”Beş yıldızlı otelleriyle rezidanslarıyla Körfez’in çok önemli bir aktörü, motoru haline geliyor. Son krizi tabii ki ayrı analiz etmek lazım ama ona rağmen söylüyorum ki Katar’da Türk mobilyasının imajı çok yüksek. Oraya mobilya ihracatımız çok artacak. Hem evlerde hem de projelerde kullanılan mobilya sayımız artacak. Bizim insanlarımızın buradaki projeleri yakından takip etmesi lazım” dedi.

Katar’da Türk mobilyasına büyük rağbet gösterildiğine vurgu yapan Güleç, ”Şu anda Katar’daki lüks otel ve rezidanslarda, bütün projelerde artık birinci tercih Türk mobilyasıdır” diye konuştu. Güleç, Türk mobilya sektörünün, hem pazara yakınlık ve lojistik imkanları hem de esnek üretim metodu benimsemesine rağmen kişiye özgü seri üretimiyle önemli bir avantajının olduğunu vurguladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X