<

Kayseri Şekerden,çalışanlarına Teşvik İkramiyesi

Kayseri Şeker Fabrikası çalışanlarına sektöründe ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Kayseri Şeker de sıkıntılı, buhranlı günleri geride kalması ve yatırı…

Kayseri Şekerden,çalışanlarına Teşvik İkramiyesi
HABERİ PAYLAŞ

Kayseri Şeker Fabrikası çalışanlarına sektöründe ilkleri yaşatmaya devam ediyor. Kayseri Şeker de sıkıntılı, buhranlı günleri geride kalması ve yatırım yapabilir duruma gelmesi, Kar’ı ile Kayseri’de ilkler arasında yer alması yöneticileri, çalışanları ve çiftçileri memnun etti. Kayseri şeker ekim günleri, çapa günleri, tarla günleri, söküm günleri ve çiftçi meclisi uygulamalarıyla çiftçilerin her zaman yanlarında olması yanında fabrikanın durumu iyileştikçe çalışanlarının moral ve motivasyonunu artırması, iş yerlerini sahiplenmeleri bakımından “Teşvik İkramiyesi” verme kararı ile çalışanların yüzlerini bir kez daha güldürdü. 2014 yılında çalışanına yıllık karından teşvik ikramiyesi vererek ilklere adını yazdıran Kayseri Şeker, 2015 yılı karından çalışanına teşvik ikramiyesi vermek suretiyle ülkede ve iş dünyasında “Karını çalışanı ile paylaşma” geleneği oluşturdu. Teşvik İkramiyesi Kayseri Şeker ve Boğazlıyan Entegre tesisi çalışanları arasında büyük bir coşku ile karşılandı. Kayseri ve Boğazlıyan Şeker Fabrikalarında çalışanlarla yemekte bir araya gelerek teşvik primi kararını Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte açıklayan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay; “Biz başlangıçta demiştik ki buranın iki tane sahibi var birisi çiftçiler birisi çalışanlar. Bu fabrika Allah’ın izniyle iyi para kazanırsa iyi gelir sağlarsa bundan çiftçiler de payını alacak çalışanlar da demiştik. Geçen sene Kayseri Şeker Fabrikamız iyi para kazandı ve çalışanlarımıza teşvik ikramiyesi verdik. Bu sene de bu fabrikamız iyi para kazandı. Yönetim kurullarımızın kararı ile çalışanlarımıza bir maaş teşvik primi ödenmesi kararlaştırıldı. Teşvik priminin ödemesini bu hafta gerçekleştireceğiz. İnşallah herkes için hayırlı olur inşallah hepiniz ağız tadıyla çoluk çocuğunuzla birlikte bunu değerlendirme imkânını bulursunuz. Daha nicelerinin olmasını temenni ediyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X