Kazım Karabekir’e değer katacak

Yıldırım Belediyesi, Kazımkarabekir Mahallesi’ne vatandaşların dinlenerek vakit geçirebilecekleri modern sosyal tesis ile 7’den 70’e herkesin spor yapabileceği ve çocukların doyasıya eğlenebileceği park oluşturdu.

Kazım Karabekir’e değer katacak

Yıldırım Belediyesi tarafından 2 bin 601 metrekare alanda oluşturulan ve bin 270 metrekaresi yeşil alan olarak planlanan çocuk oyun, spor ve dinlenme parkının içerisinde çocuk oyun alanı ve oyun grupları, spor alanı ve jimnastik aletleri, basketbol sahası, kauçuk zeminli yürüyüş parkuru ve kamelyalı dinlenme alanı yer alıyor. Parkın bünyesinde, 128 metrekarelik toplam inşaat alanına, 57 metrekaresi kapalı, 60 metrekaresi açık olmak üzere toplam 117 metrekare kullanım alanına sahip sosyal tesis de bulunuyor. 

TÜM ŞEHRE HİTAP EDECEK

Sosyal tesisten Kazımkarabekir mahalle sakinlerinin dışında tüm Yıldırımlıların faydalanabileceğini vurgulayan Başkan İsmail Hakkı Edebali, “Sosyal tesisimizin yanında çocuklarımızın eğlenebileceği, oyun oynayabileceği bir park alanı ve spor sahası, vatandaşlarımız için dinlenme alanları ve kauçuk zeminli yürüyüş parkuru da kazandırıyoruz. İnsanlarımızın hem dinlenme hem de yeme içme alanlarıyla kendilerine yeni bir buluşma noktası edineceği tesise sahip olacak. Yalnızca bölge sakinlerine değil tüm Yıldırım’a hitap eden bir sosyal tesis meydana gelecek” diye konuştu. 

YENİ SOSYAL ALAN MÜJDESİ

Kazımkarabekir Mahallesi’ne yapılan sosyal tesisin yanı sıra ilçeye bir çok sosyal alan kazandıracaklarının müjdesini veren Başkan Edebali, “Yıldırım’a kazandıracağımız sosyal tesislerle insanlarımıza alternatif dinlenme alanları oluşturacağız. Mollaarap Mahallesi’nde bulunan Fevziye Parkı’nın bulunduğu alanı ve Eşrefiler Kız Yurdu olarak kullanılan Osman Fevzi Efendi Konağı’nı sosyal tesis olarak yeniden hayata geçiriyoruz. 75. Yıl ve Yiğitler Mahallelerimizdeki ormanlık alanı 75. Yıl-Yiğitler Mesire Alanı olarak düzenliyoruz.

 

75. Yıl Mahallemizin üst kısmında yer alan 50 dönümlük kısımda, içerisinde kır kahveleri, kır lokantaları, oyun alanları ve dinlenme alanları bulunan bir mesire alanı meydana getireceğiz. İnsanlarımızın aileleri ile dinlenebilecekleri sosyal alanları bu dönemde Yıldırım’a kazandırıyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X