Keles’e kadın eli değecek 

TANAP destekli kırsalda kalkınmanın güçlendirilmesi projesi  Keles’te başladı.  27 değişik konuda eğitimler alan Kelesli kadınlar hem aile ekonomilerine, hem ilçe ekonomisine katkıda bulunmanın heyecanı içinde. 

Keles’e kadın eli değecek 
HABERİ PAYLAŞ

Slow City (sakin şehir) adayı olan Uludağ’ın Güney yüzü Keles, gerek Marmara bölgesinin en büyük yaylası olan Kocayayla ve gerekse doğal güzellikleriyle göz dolduruyor. 

Keles, Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi (TANAP) kapsamında kadınlara yönelik eğitim projesi ile daha da güçlenerek kırsal turizm adına emin adımlarla ilerlemenin hedefinde. Orhaneli Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yürütülen projeye Esnaf ve Sanatkarlar Odası da dahil olarak kırsalda kalkınmanın kadınlarla güçlendirilmesi sağlandı. 

GELECEK KIRSAL TURİZMİNDE

Esnaf Odası Başkanı Özcan Yeni, ilçenin geleceğinin kırsal turizm olduğunu belirterek, ‘Elimizi taşın altına koyduk ve böyle bir eğitimin gerekli olduğunu düşünerek sizlerle bir araya geldik. Burada alacağınız eğitimler sizin kendinize uygun yapabileceğiniz her ne var ise sizlerde fikir uyandırması içindir.

Gerek ev pansiyonculuğu ,gerek organik ürünler yelpazesi, gerek pazarlama gerekse de girişimcilik adına bilgisayar eğitiminden sosyal medyaya kadar bütün eğitimler verilmekte. Burada sizlere düşen girişimcilik ruhunuzu canlandırmak ve hangi işi yapacağınıza karar vermektir. Keles Esnaf ve Sanatkarlar Odası olarak bizler de ilçemizin ekonomisinin canlanması için sizlerin yapacağı her türlü girişime destek vermektir’ dedi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X