Kendi imkanlarıyla kütüphane açtılar

Erikli’deki Şehit Polis Bülent Aslan İlkokulu’nda veli, öğretmen ve öğrencilerin katkısıyla yapılan kütüphane hizmete sokuldu.

Kendi imkanlarıyla kütüphane açtılar
HABERİ PAYLAŞ

Okul Müdürü Mustafa Uğurlu’nun öğrencilerin hayalini gerçekleştirmek adına yaklaşık 2 ay önce startını verdiği çalışmalar sonucunda küptüphane hazır hale getirildi. Tüm kitapların öğrenciler tarafından getirildiği kütüphanenin açılışı Yıldırım Kaymakamı Mehmet Aydın, Yıldırım İlçe Milli Eğitim Müdürü Suat Topal ve çevredeki diğer okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

 

Yaklaşık 2 bin 500 kitabın bulunduğu kütüphanenin öğrencilere büyük bir heyecan ve mutluluk verdiğini belirten Okul Müdürü Mustafa Uğurlu, “Ben zaman zaman sınıfta öğrencilere ‘okulla ilgili ne hayaliniz var” diye sorardım. Onlar da bana oyun alanı ve diğerlerinden farklı bir kütüphane hayallerinin olduğunu söylerlerdi. Oyun alanını oluşturmuştuk. Bugün de kütüphane hayalini gerçekleştirdik. Farklı ortam oluşturduk. Öğrencilerimiz kendilerini doğal bir ortamda kitap okuyormuş gibi hissediyor. Bu kütüphane de öğrencilerimizin yanı sıra velilerimiz de onlara ayrılan süre zarfında yararlanabilecekler. Katkı koyan tüm veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X