‘Kendimi artık doğaya verdim”

Orhaneli’ndeki Sadağı Kanyonu’nda endemik bitki türlerinin izin süren Yeşilçam’ın yaşayan efsanesi Ediz Hun, doğayla iç içe yaşamaktan büyük haz aldığını söyledi.

‘Kendimi artık doğaya verdim”

Son yıllarda kendini botanik araştırmalarına adayan Yeşilçam’ın efsane jönlerinden Ediz Hun, dün Orhaneli’nde ortaya çıktı. Ediz Hun, Osman Sak’ın sorularını yanıtladı.

Bursalı dostu Prof. Dr. Hasan Ertürk’le Sadağı Kanyonu’nda endemik bitki türlerinin izini süren Hun, ‘Burası harika bir yer. Doğadaki en küçük canlının bile görevi var ve doğanın dengesini yeni canlılar sağlıyor’ dedi.

GENÇLERİN ÖNÜNÜ AÇMAMIZ GEREK

Sanat yaşamından emekli olup artık doğayla iç içe bir yaşam sürdüğünü belirten Ediz Hun, genç meslektaşlarını ilgiyle izlediğini belirtti. Hun, ‘Ben artık kendimi doğaya verdim. Genç jenerasyonda oyunculuğu çok iyi yapan isimler var.  Artık onların zamanı. Önlerini açmamız gerekir. Bizim zamanında böyle teknoloji yoktu, dünya değişiyor’ dedi.

 

Ediz Hun, Sadağı Kanyonu’ndaki turun ardından Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu’nu ziyaret etti. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X