Kent meydanı için proje ihalesi yapıldı

Yenişehir ilçe merkezinde inşa edilmesi planlanan kent meydanının proje çizim ihalesi yapıldı. Belediye Başkanı Süleyman Çelik, 1 ay sonra proje çiziminin bitirilmesinin beklendiğini söyledi.

Kent meydanı için proje ihalesi yapıldı
HABERİ PAYLAŞ

GÜRHAN ADANA

Atatürk Anıtı’nın yanındaki 15 bin metrekarelik bölgede Yenişehir Osmangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Orman İşletme Şefliği’nin binalarının bulunduğunu belirten Çelik, bu binaların yıkılarak kent meydanı için yer açılacağını kaydetti. Çelik, ‘Bu alana belediye hizmet binası, 5 bin metrekarelik otopark, yeşil alanlar ve yürüyüş yolları inşa edeceğiz’ dedi. 

Atatürk Anıtı’nın da bulunduğu bu bölgede, Bursa, İnegöl, Bilecik ve İznik Caddeleri’nin birleştiğini anlatan Çelik, ‘Atatürk Anıtı’nın önünde çeşitli kutlama ve törenler yapılırken, bu yollar trafiğe kapatılıyor. Kent meydanında bir de tören alanı oluşturacağız. 2018 yılında başlayacağımız yapım çalışmalarını 2,5 yıl içinde tamamlamayı planlıyoruz’ dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X