Kent meydanı için start verildi

Orhangazi’de on yıllık kent meydanı rüyası sonunda gerçekleşiyor. Tozkoparan Caddesi üzerindeki 16 bin 500 metrekarelik arsanın kamulaştırma işlemi için protokol imzalandı.

Kent meydanı için start verildi
HABERİ PAYLAŞ

NEVZAT OKUMUŞ

Orhangazi kent meydanı çalışmaları için start verildi. Kent meydanı için bir araya gelen Büyükşehir Belediyesi Kamulaştırma Dairesi Başkanlığı ile Marmarabirlik yöneticileri protokol imzaladı.

Kent meydanı olarak planlanan Marmarabirlik’e ait Tozkoparan Caddesi üzerindeki 16 bin 500 metrekarelik arsanın kamulaştırma işlemi ile ilgili en önemli adım atılırken, kamulaştırma bedeli 9 milyon 26 bin TL olarak belirlendi. 

Marmarabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Hidamet Asa, “2942 Sayılı Kamulaştırma Kanunu çerçevesinde yapılan görüşmeler sonucunda, birliğimize ait Orhangazi’deki 16 bin 500 metrekarelik arsanın 9 milyon 26 bin TL bedelle kamulaştırılmasına karar verildi” dedi. 

Orhangazi için özel bir öneme sahip protokol sonrasında, arsanın kamulaştırma işlemleri de Büyükşehir Belediyesi Encümeni’ne devredildi. Encümenin alacağı karar sonrasında, Büyükşehir Belediyesi’nin belirlenen 9 milyon 26 bin TL’lik bedeli Marmarabirlik hesabına aktarmasının ardından arsanın tapu devri de gerçekleşecek.

ALTEPE’YE TEŞEKKÜR

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, seçim projelerinde de yer alan konunun ilçe için tarihi bir öneme sahip olduğunu söyledi. Çağlayan, “Ön protokolün imzalanmış olması bizleri sevindirdi. Bu katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe’ye teşekkür ediyoruz. Amacımız Orhangazi’ye sadece Orhangazi’nin değil, bölgenin en güzel kent meydanı ve park alanını kazandırmak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X