Kentsel dönüşüm için yeni kanun hazırlanıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, kentsel dönüşümün hızlanması için çalışma yürüttüklerini, bu kapsamda yeni bir kanun hazırladıklarını belirtti.

Kentsel dönüşüm için yeni kanun hazırlanıyor

Özhaseki, Türkiye’de kentsel dönüşümün çok hızlı gerçekleştirmesini sağlayacak yeni tedbirleri ve kanunları hazırladıklarını söyledi. Başbakan Binali Yıldırım’ın kentsel dönüşüm çalışmalarının hızlandırılması için talimat verdiğinin hatırlatan Özhaseki, ”Meclis, çalışma ortamı içinde fırsat bulabilirse, onları yerine getirdiğimizde Türkiye’de her yıl en az 500 bin konutun değişebileceği bir ortam doğacak” diye konuştu. Her yıl 500 bin konutun değişmesiyle ekonominin de canlanacağını ifade eden Bakan Özhaseki, ”500 bin konutun değişmesiyle, 45-50 milyar dolar iç piyasaya dönecek ve piyasa hareketlenecek. 250 sektör canlanacak, istihdam iki misli artacak. Yüzde 7-8 civarında olan istihdama katkısı yüzde 15’lere çıkacak. Bu sektörle ilgilenen herkese müthiş iş kapıları açacak” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X