Kentsel dönüşüm için yıkımlar başladı

İnegöl’de kentsel dönüşüm için metruk binaların yıkımına başlanırken, Belediye Başkanvekili Ahmet Kara, “Hayallerdeki İnegöl’ü gerçeğe dönüştürmek için projelerimizi halkımızın talepleri doğrultusunda şekillendiriyoruz” dedi.

Kentsel dönüşüm için yıkımlar başladı
HABERİ PAYLAŞ

SADULLAH ORGAN

İnegöl’ü modern bir kent olarak geleceğe taşımak için bu zamana kadar yaptıkları projelere her geçen gün bir yenisini eklediklerini ifade eden İnegöl Belediye Başkanvekili Ahmet Kara, hem merkezde hem de kırsal mahallelerde yaşam kalitesini arttırmaya yönelik çalışmaların sürdüğünü söyledi.

KONTROL ETTİRİN

Kentsel dönüşüm konusunda sadece yerel değil, hükümet politikaları düzeyinde de önemli çalışmalar sürdürdüklerini ifade eden Kara, “Vatandaşlarımızın lisanslı bir kuruluşa başvurarak eski yapılarının riskli olup olmadığını kontrol ettirmeleri gerekmektedir. Lisanslı kuruluşlar tarafından binanın riskli olduğu tespit edildiği takdirde bu kolaylıktan ve teşvikten yararlanabileceklerdir. Kentsel dönüşüm ile alakalı bilgi almak isteyen vatandaşlarımız belediyemiz imar işleri ve şehircilik müdürlüğünden bilgi alabilirler” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X