Kentsel dönüşümde özel sektörün önünü açıyoruz

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır ve Yönetim Kurulu Üyelerini ağırladı.

Kentsel dönüşümde özel sektörün önünü açıyoruz

Ziyaretten dolayı büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak kentsel dönüşüm konusunda önemli çalışmalar yürütüyoruz. Master Plan ile yol haritamızı çizdik ve çalışmalarımıza ilk olarak Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi ile başladık. Afet riski taşıyan 10 farklı bölgede daha kentsel dönüşüm çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Ayrıca Hamitler, Yunuseli ve Güneştepe yürüttüğümüz kentsel yenileme çalışmaları ile bölgeyi sağlam ve modern konutlarla kavuşturduk” dedi.

Kentsel dönüşüm konusunda her şeyi kamudan beklemenin bir hata olduğuna vurgu yapan Başkan Dündar, “Özel sektörün de bu konuda adımlar atması gerekiyor. Biz yaptığımız çalışmalarla kentsel dönüşümde özel sektörün önünü açacak, kentsel dönüşümün lokomotifi olacak projeler üretiyoruz. Özel sektör de mutlaka bizlere yardımcı olmalı. Mutlaka devreye girip, özellikle vatandaşı ikna etme konusunda önemli görevler üstlenmeli. Birlikte hareket eder ve diyalog içerisinde olursak birçok konuyu aşarız” şeklinde konuştu.

İMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Adil Gökçadır ise, kentsel dönüşüm konusuna daha fazla eğilecekleri belirtti. Bu konuda Osmangazi Belediyesi ile birlikte hareket etmek istediklerini dile getiren Gökçadır, “Osmangazi’de yapılması gereken çok iş var. Başkanımız kentsel dönüşüm konusunda önemli çalışmalar yapıyor. Bizler de her zaman Osmangazi Belediyemizin yapacağı çalışmalarda yer almaya, projelerin planlama aşamasında fikirlerimizle destek vermeye hazırız” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X