Kesilen zeytin ağaçları tepkiye neden oldu

Güzelyalı Mahahlesi`nde yapılacak site inşaatı nedeniyle kısa sürede 100`e yakın zeytin ağacının iş makinasıyla söküldüğü belirtildi.

Kesilen zeytin ağaçları tepkiye neden oldu
ÖMER BİLİK
 
Bu durum tepkiye neden olurken, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerinin bugün imarlı olduğu belirtilen bölgeye giderek inceleme yapacağı ve ağaç kesimi için gerekli sayının aşılıp aşılmadığına bakılacağı bildirildi. İzin verilen yüzde 10 miktarının üzerinde ağaç kesildiğinin tespiti halinde ise ağaç başına 97 TL ceza yazılacağı belirtildi.
 
ENVANTER YAPILMALI
 
Bursa’da zeytin alanı envanterinin bugüne kadar yapılmadığını ifade eden Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı Doç. Dr. Ertuğrul Aksoy da, “Bu çalışma yapılmadı. Büyükşehir Yasası ile birlikte bu çalışmanın Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde yapılması gerekiyor. Özellikle Orhangazi, Mudanya ve Gemlik gibi ilçelerimiz zeytin üretiminin merkezi konumunda. Yapılması gereken bu çalışmaya biz de destek vermek istiyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X