Keskin nişancılar eşliğinde Şükran Günü Yürüyüşü

New York’taki Geleneksel Şükran Günü Yürüyüşü, yoğun güvenlik önlemleri eşliğinde yapıldı.

Keskin nişancılar eşliğinde Şükran Günü Yürüyüşü

ABD’nin New York kentindeki Geleneksel Şükran Günü Yürüyüşü, Paris’teki terör saldırılarının ardından üst seviyeye çıkarılan güvenlik önlemleri eşliğinde gerçekleşti.

Geleneksel Şükran Günü yürüyüşü, şehrin simgesel mekanlarından Central Park’ın batısındaki 77. Sokak’tan başladı, 34. Sokak’taki Herald Meydanı’nda da sona erdi.

“Sünger Bob,” “Snoopy” ve “Hello Kitty” gibi ünlü çizgi film karakterlerini temsil eden dev balonların renk kattığı yürüyüşü, yaklaşık 3 milyon kişi Manhattan sokaklarında izledi.

Yürüyüşe, sayıları bini aşan sanatçı, sporcu, palyaço, bando üyesi, dansçı ve amigo katıldı.

New York Emniyet Müdürü Bill Bratton, 2 bin 500’den fazla polisin yürüyüş güzergahında güvenliği sağlamak için görev yaptığını bildirdi. Bu rakam, etkinliğin tarihinde bugüne görev yapan en yüksek polis memuru sayısını ifade ediyor.

Güzergah çevresindeki bazı gökdelenlerin çatılarında da keskin nişancıların konuşlandırıldığı belirtildi.

New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, yaptığı açıklamada, “Bu dünyada korkuları körüklemek isteyen bazı insanlar var. Korkmamızı istiyorlar. Yaşam şeklimizi, ruhumuzu, değerlerimizi değiştirmemizi, değerlerimizi kaybetmemizi istiyorlar. Buna karşı çıkıyoruz” diye konuştu.

13 Kasım’da Paris’te yaşanan terör saldırılarından beri, New York başta olmak üzere ülkenin birçok büyük kentinde güvenlik önlemleri artırılmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X