Kıbrıs gazileri 45 yıl aradan sonra madalyalarını aldılar

Orhanelili Kıbrıs gazilerine, Bursa Valiliği Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve Orhaneli Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti milli mücadele madalyası ve beratı” verildi.

Kıbrıs gazileri 45 yıl aradan sonra madalyalarını aldılar
HABERİ PAYLAŞ

Orhaneli Kaymakamlığı’nda düzenlenen törene Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, Belediye Başkan Vekili Ömer Özen ve protokol mensupları katıldı. Kıbrıs gazilerine madalyaları verdi. Kaymakam Emir Osman Bulgurlu, “Millî mücadele yıllarında gösterilen feragat, fedakarlık ve kahramanlığın bir ifadesi olarak, 52/2000 sayılı madalya ve nişanlar kanunu gereğince Bakanlar Kurulunun teklif üzerine ‘Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti milli mücadele madalyası’ şahsınıza tevcih edilmiştir” dedi. 

Vefat etmiş gazilerin beratları ise yakınlarına takdim edildi.  Türkiye genelinde 34 bin  696 Kıbrıs gazisi bulunurken, Bursa genelinde bin 566 gaziden 687 gaziye berat ve madalyaları takdim edildi. 2. Barış harekatında Bursa vilayetinden 22 şehit verildi. Halen bin 202 gazi hayatta olup, 322 gazi vefat etti. 
 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X