Kıbrıs’ta liderlerden ortak yeni yıl mesajı

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum lider Nikos Anastasiadis, birlikte kamera karşısına geçip, Türkçe ve Rumca olarak, Kıbrıslı Türklerin ve Kıbrıslı Rumların yeni yılını kutladı.

Kıbrıs’ta liderlerden ortak yeni yıl mesajı

KKTC Cumhurbaşkanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Kıbrıs sorununa BM gözetiminde kapsamlı çözüm müzakereleri çerçevesinde Akıncı ile Anastasiadis, 20 Aralık’ta gerçekleştirilen son liderler görüşmesi sonrası kameraların karşısına geçerek, Türkçe ve Rumca, yeni yıl mesajını okudu.

Liderler mesajlarında, Türkçe ve Rumca olarak, “yeni yılın tüm Kıbrıslılara kalıcı barış, huzur ve refah getirmesini” diledi.

Kıbrıs’ta yoğunlaştırılmış müzakereler kapsamında en son 20 Aralık’ta bir araya gelen liderlerin bir sonraki görüşmesi, 7 Ocak’ta yapılacak. Şubat 2014’te imzalanan ortak açıklama sonrasında yeniden başlayan müzakereler, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın göreve gelmesinin ardından ivme kazanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X