‘Kıdem tazminatı işçinin son kalesi’

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, kıdem tazminatını kaldırmak isteyenlere karşı bedeli ne olursa olsun mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

‘Kıdem tazminatı işçinin son kalesi’

Kani Beko, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile kıdem tazminatı konusunu görüşmek üzere bir araya geleceklerini belirtti. 

Kıdem tazminatı olmayan işçinin iş güvencesi olmayacağını ifade eden Beko, ”Kıdem tazminatı işçilerin 80 yıllık kazanımı. 30 yıl çalışan bir arkadaşımız bugünkü yasaya göre eğer emekli olacaksa 100 bin lira kıdem tazminatı alması gerekir. Ama yarın Bireysel Emeklilik Fonu’na kıdem tazminatları devredilirse işçi kardeşlerimizin 30 yıl çalıştıktan sonra alacağı para 50 bin lira olacaktır. Bu bizim son kalemiz. Kıdem tazminatı olmayanın iş güvencesi olmayacağına göre kıdem tazminatını kaldırmak isteyenlere karşı bizim bedeli ne olursa olsun mücadele etmemiz gerekiyor” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X