Kılıçdaroğlu AA’nın ‘Yılın Fotoğrafları’ oylamasına katıldı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansının “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katılarak, 5 fotoğraf için oy kullandı.

Kılıçdaroğlu AA’nın ‘Yılın Fotoğrafları’ oylamasına katıldı
HABERİ PAYLAŞ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Anadolu Ajansı’nın “Yılın Fotoğrafları” oylamasına katıldı.

Oy vermeden önce tek tek incelediği fotoğraflar hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu, “Haber” kategorisinde ilk tercihini, Ahmet Dumanlı’nın, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın şehit edildiği terör saldırısının yaşandığı İstanbul Adliyesi’nde düzenlenen törenin, “Şehit savcıya veda” başlıklı fotoğrafı için yaptı.

Kılıçdaroğlu, fotoğrafı seçmesinin nedenini, “Fotoğraf, yargıya yapılan saldırıya karşı birliği ve bütünlüğü sergiliyor. Yargıya yönelik bir saldırının, yargı camiasının bütün kesimleri tarafından karşı duruş sergilediği için” şeklinde açıkladı.

Kılıçdaroğlu, “Haber” kategorisinde ikinci tercihini Berk Özkan’ın, “Sığınmacıların Edirne’de bekleyişi” başlıklı fotoğraf için kullandı. Otoyolda güvenlik önlemi alan polis ve jandarma ekiplerinin önünde, Avrupa’ya geçmek için sınıra doğru yola çıktıktan sonra durdurulan sığınmacı ailelerden birinin emekleyen bebeğinin yer aldığı bu fotoğrafı Kılıçdaroğlu, “Olağanüstü güzel bir fotoğraf” diye değerlendirdi.

“Benim çocukluğumdaki futbol”

“Yaşam” kategorisinde de Kılıçdaroğlu, oyunu iki fotoğraf için kullandı. Kılıçdaroğlu, tercihini İbrahim Yaldız’ın “Hizan’da Yaşam” ve Ali Atmaca’nın “Şampiyon at CAŞ” fotoğrafından yana yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, “Spor” kategorisinde ise Emrah Yorulmaz’ın, “Çadır Kampta Futbol” fotoğrafını beğendi. Irak’ta terör örgütü DAEŞ’in ele geçirdiği bölgelerden kaçarak aileleriyle Erbil’in Ankawa kasabasındaki Herşem Çadır kampına sığınan çocukların çamurda top oynamasını anlatan fotoğraf için Kılıçdaroğlu, “Benim çocukluğumdaki futbol” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X