Kılıçdaroğlu’da Bursa’da kimlerin borcunu kapattı!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, geçen hafta geldiği Bursa’da esnaf ziyaretleri sırasında bazı vatandaşların veresiye borçlarını ödediği ortaya çıktı…

Kılıçdaroğlu’da Bursa’da kimlerin borcunu kapattı!

Bursa’da esnafın sorunlarını dinlerken, duvara astığı veresiye fişlerini işaret edip vatandaşın çok zorda olduğunu anlatan kasabın sözlerinden etkilenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa İl Başkanı İsmet Karaca’yı arayarak o esnafın ziyaret edilmesini ve vatandaşların veresiye fişlerindeki borçlarının kapatılmasını istedi.

CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca da işyerine giderek fişleri hesaplattı ve Genel Başkan Kılıçdaroğlu adına tüm borçları ödedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa İl Başkanı İsmet Karaca’yı telefonla arayarak kasapla arasında geçen konuşmayı hatırlattı ve bu esnafın ziyaret edilmesini, vatandaşın veresiye borçlarının da toptan kapatılmasını istedi. Bunun üzerine Emek Mahallesi’ne giden CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, toplumsal dayanışma örneği sergileyen esnafa Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını iletti ve hesaplattırdığı veresiye fişlerindeki toplam borcu Genel Başkan adına ödedi.

Borç fişlerinde 7.5 lira, 12.5 lira ve hatta 2 lira gibi çok çok küçük rakamların bile yer aldığını belirten CHP Bursa İl Başkanı İsmet Karaca, vatandaşımızın içinde bulunduğu ekonomik darboğaza işaret etti.

Karaca şunları söyledi:

“Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bursa’da ziyaret ettiği esnaflardan biriyle beraberiz. Buraya ilk geldiğimizde bir Türkiye gerçeğiyle karşılaştık. Vatandaş çorbalık tavuk boynu almış, 12 lira ama 10 lirasını ödeyebilmiş, 2 lirasını yazdırmış. Ödemeyi unutmayalım, haram olmasın diye not ettirmiş. Yaşanan zorluklar tablosu burada. Bu esnaf arkadaşımız burada bir kadirşinaslık örneği gösteriyor, kimseyi kırmıyor. Niyetimiz kimseyi rencide etmek değil. Kimsenin soyadını zikretmiyoruz. Çok küçük rakamlarda bile borç fişleri olduğunu Genel Başkanımız da fark etmiş. Dün beni telefonla arayarak talimat verdi ve bugün geldik, bu veresiye defterini kapatıyoruz. Bütün fişleri aldık hesaplattık, Genel Başkanımız adına ödüyoruz. İnşallah bu zor günleri de hep beraber atlatacağız.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X