Kına gecesinde Beyza’yı öldüren maganda hakim karşısında

Bursa’nın kına gecesinde maganda kurşunuyla lise öğrencisi 16 yaşındaki Beyza Özer’in ölümü, babaannesinin ise yaralanmasıyla alakalı davanın görülmesine devam edildi. Beyza’nın ölümüne sebep olan kurşunun başka bir silahtan çıktığı ileri sürüldü.

Kına gecesinde Beyza’yı öldüren maganda hakim karşısında
HABERİ PAYLAŞ

Bursa 6. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, “adam öldürmek” suçundan tutuklu Ahmet Dülger, tutuksuz sanıklar muhtar Kasım Çiçek ve oğlu Vehbi Eren Çiçek ile avukatları hazır bulundu. Maganda kurşunuyla hayatını kaybeden Beyza Özer’in sınıf arkadaşlarının da izlediği duruşmada, kına gecesinde bulunan şahitler dinlendi.

Sanık avukatı Yusuf Beşiroğlu, müvekkilinin 9 mm çapında silah kullandığını, vurulan Hasene Sevinç’ten elde edilen kurşunun 9 mm çapında olduğunu, Beyza Özer’in ölümüne sebep olan kurşunun ise 9 mm çapından küçük olduğunu belirtti. 

Beşiroğlu, ikinci bir kurşunla vurulma ihtimalinin yüksek olduğunu, Adli Tıp Kurumu raporuna göre de merminin tespit edilemediğini savundu. Beşiroğlu, sanığın cezalandırabilinmesi için her türlü şüpheden uzak kesin ve inandırıcı somut deliller olması gerektiğini, mevcut delil durumuna göre müvekilinin tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.

Mütalaasını veren savcı, tutuklu sanık Ahmet Dülger’in “muhtemel kasten adam öldürmek” suçundan 20 yıla kadar hapsini istedi. Mahkeme heyeti, Dülger’in tahliye talebini reddederek, duruşmayı karar için ileri bir tarihe erteledi.

Olay geçen yıl ağustos ayında merkez Osmangazi ilçesine Karabalçık’ta meydana geldi. Muhtar Kasım Çiçek’in oğlu Vehbi Eren Çiçek’in düğünü öncesi kına gecesi yapıldı. Kına gecesinin sonunda ise davetliler gelenek gereği topluca eğlenerek tavuk almak için damat evine gitti. Bu sırada maganda silahından çıkan kurşunlardan biri lise öğrencisi Beyza Özer’in başına saplandı. Bir kurşun ise yanında bulunan babaannesi Hasene Sevinç’in boynunun kenarından girip, protez dişine çarptıktan sonra ağzına düştü

Yaralanan babaanne ve torunu Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyat edilen ve yoğun bakımda bir süre tedavi gören Beyza Özer ölürken, iyileşen babaanne taburcu edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X