Kırsal desteklemeye başvuru çağrısı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, İnegöl’ün kırsal mahallelerine 15. proje başvuru çağrısı yaptı.

Kırsal desteklemeye başvuru çağrısı

SADULLAH ORGAN

 

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mahmut Doğru, İnegöl Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik,  Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Proje Başvuru Yönetimi Birim Amiri Murat Kaplan, Hamzabey Mahallesi’nde bilgilendirme çalışmaları gerçekleştirdi. 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Proje Başvuru Yönetimi Birim Amiri Murat Kaplan, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu olarak, 15. proje başvuru çağrısına çıktık. Özellikle bizim 101 dediğimiz süt üreten tarımsal işletmelere destek veriyoruz. 30 Ekim tarihine kadar proje kabul edeceğiz” dedi.

Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik ise, “Devletimizin kırsal kalkınmada iyi destekleri var. Biz de bunları çiftçilerimizin yararlanması ve çiftçilerimizin bunları bilmesi anlamında kırsal mahalleleri geziyoruz. Tabi buna sadece öz sermaye koymak gerekiyor. Onun haricinden ne kadar sermaye konulursa, bir mislisini hatta daha fazlasını devletimiz destekliyor. Başka yerler kırsal kalkınmadan yararlanırken, İnegölümüz neden yararlanmasın” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X