Kırsal turizme 6 bakanlıktan destek

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, kırsal turizm ile ilgili dünyanın dikkatini çekecek projelerinin 6 bakanlıktan destek gördüğünü, AB Projeleri ve kalkınma ajanslarından da yararlanarak çok yakın zamanda sonuçlanacağını müjdeledi.

Kırsal turizme 6 bakanlıktan destek

Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, turizmle ilgili kırsal turizm boyutunu önemsediklerini belirterek, “İnsanlar artık doğayla iç içe olmak istiyor. Tatile çıkmak isteyenler artık sahillere, Efes’e gidip gelmekten bıktı. Kırsal turizm, yerli ve yabancı turistlerin en çok istediği yerler. Doğa ile iç içe tatil yapmak istiyorlar. Doğa sporlarını yapıp, oksijen deposundan yararlanıp, şelalelerin serin sularına girip, kanyonlarda dolaşmak istiyorlar. Biz de bununla ilgili çalışmalarımızı yapıyoruz” dedi.

6 BAKANLIKTAN KIRSAL TURİZM PROJESİNE DESTEK

İnsanları tabiatla barışık yaşatmak istediklerinin altını çizen Tatlıoğlu, “Bu da insanların hoşuna gidiyor zaten. Bu insanın mayasında da var. Orhaneli biliyorsunuz bakir alanlarıyla ve doğa harikasıyla ön plana çıkmış bir yerleşim bölgesidir. Onun için kırsal turizmle ilgili bütün projeleri 6 tane bakanlığa dosya halinde sunduk. Bakanlıkların hepsinden de projeye destek geldi. Avrupa Birliği projeleri ve kalkınma ajanslarından da yararlanıp bütün Bursa siyaseti, Bursa protokolü, Ankara protokolü bir araya geleceğiz. Ciddi bir projemiz var. Bu proje ile ilgili de çok yakın zamanda sonuçları alacağız” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X