Kobe’den kahreden haber! Sadece 3 ceset bulundu, 6 ceset kayıp…

Cumartesi gecesi Kobe Bryant ve 13 yaşındaki kızı Gianna’nın da içinde bulunduğu helikopter düşmüş ve 9 kişiden kurtulan olmamıştı. Los Angeles polisi resmi açıklamasında kazaya, kalın sisli havaya rağmen havalanan pilot gösterilmişti. Dünyayı yasa boğan kaza sonrası NBA’de birçok takım 24 numaralı formasını emekli etti. Bugün de Lakers ile Clippers arasında oynanması gereken maç da iptal edildi.

Kobe’den kahreden haber! Sadece 3 ceset bulundu, 6 ceset kayıp…

Aşırı sis nedeniyle ortaya çıkan pilotaj hatası sonucu dağa çakılan helikopterde Kobe ve kızının yanı sıra John Altobelli (56), Keri Altobelli, Alyssa Altobelli, Sarah Chester (45), Payton Chester (13), Christina Mauser ve pilot Ara Zobayan bulunuyordu.

Sadece 3 ceset bulundu, 6 ceset kayıp

Sadece 3 ceset bulundu, 6 ceset kayıp

Bugün kaza alanından gelen son bilgilere göre ekipler sadece 3 cesede ulaşılabildi.

Bulunan 3 cesedin ise kimlikleri henüz tespit edilemedi. Kalan 6 cesedi ise arama çalışmaları devam ediyor.

Kobe olup olmadığı bilinmiyor

Bulunan cesetler arasında Kobe veya kızının olup olmadığı henüz tespit edilemedi.

Enkazın tamamen yanmış durumda olması, hava koşulları, karanlık ve güvenlik endişeleri nedeniyle araştırmalar bugüne ertelenmişti.

Bu sabah yapılan arama çalışmalardan da henüz bir sonuç alınamadı.

Telsiz konuşması: Çok alcaktasınız

POLİS: KAZANIN NEDENİ SİS

Los Angeles Polis Departmanı kazanın nedeninin hava koşulları olduğunu resmen doğruladı.Polis sözcüsü yapığı açıklamada kalın sis tabakasının havayı kapladığı koşullarda yapılan uçuş kaza nedeni olarak doğrulandı.

Telsiz konuşması: ‘Çok alcaktasınız’

Kulenin, helikopterin pilotuna telsiz üzerinden yaptığı uyarı ortaya çıktı. Helikopterin alçaktan uçtuğunu fark eden kulenin hemen pilotla temasa geçtiği belirtildi. Kule ilk önce telsiz üzerinden pilota; ‘Çok alçaktasınız.’ uyarısı yapıyor. Kule bu uyarısını tekrar yaptıktan sonra helikopter radardan tamamen yok oluyor.

TMZ’den aktardığı iddiaya göre kaza sadece 15 dakika içerisinde gerçekleşti ve yoğun sisli havaya rağmen helikopter kaldırıldı. TMZ’nin haberinde saat 09:30’da Burbank Havalimanı’ndaki kontrol kulesi ile temasa geçen helikopter pilotu, 15 dakika boyunca olduğu yerde daire çizdi ve görüş açısının darlığı nedeniyle batıya yöneldi.

Saat 09:40 civarında ise daha yoğun bir havayla karşılaşan pilot, helikopteri güney yönüne döndürdü. Bu çok kritik bir hamle oldu çünkü güneyde dağ bulunuyordu. Bu dönüş sırasında 1200 feetten 2000 feete kadar helikopterin yükseldiği ve kazayı da bu tırmanışın getirdiği ileri sürülüyor.

Saat 09:45 olduğunda ise 1700 feet yükseklikte dağa çakılan helikopterden maalesef kurtulan olmadı. 161 knot hızla (298 km) dağa çakılan helikopterin anında alev aldığı da görgü tanıklarıtarafından paylaşıldı.

Skorer

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X