KOBİ’ler nefes alacak

Bursa Ticaret Borsası (BTB) Başkanı Özer Matlı, Covid-19 salgınıyla mücadelede reel sektörü derinden etkileyen sorunların başında finansmana erişim konusunun geldiğini söyledi.

KOBİ’ler nefes alacak

Pandemi sürecinde nakit sıkıntısı yaşayan KOBİ’leri desteklemek ve en iyi şekilde korumak amacıyla çatı kuruluşları olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde bir dizi önlemin hayata geçirildiğini ifade eden Matlı, ‘’Özellikle salgının başında sunduğumuz ‘Nefes Kredisi’ ile ekonomimizin omurgası olan KOBİ’lerimize içinden geçtiğimiz zorlu dönemde destek olmaya çalıştık” dedi.

Kamu bankalarının küresel piyasalardaki belirsizliğin devam etmesi ve salgında görülen ikinci dalga nedeniyle darboğazdan çıkamayan KOBİ’lere yönelik Mikro İşletmeler Destek Paketi’ni geçtiğimiz günlerde devreye aldığını hatırlatan Matlı, söz konusu paketle 100 bin liraya kadar kredi kullanabilme imkanı sunulduğunu vurguladı. Matlı, ‘’KOBİ’lerimize nefes aldıracak yeni destek paketiyle işletmelerin maaş ve kira gibi temel giderleri karşılanmış olacak. Ayrıca oluşacak nakit hareketiyle piyasalar da biraz olsun rahatlayacaktır” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X