Koç Holding’in şirketine dev ortak

Japon Mitsui, Koç Holding’in teknoloji yatırım şirketi Inventram’a yüzde 30 oranında ortak oldu.

Koç Holding’in şirketine dev ortak
HABERİ PAYLAŞ

Japonya’nın büyük holding şirketlerinden Mitsui,Koç Holding’in teknoloji yatırım şirketiInventram’a yüzde 30 oranında ortak oldu.

Koç Holding ve Koç Üniversite’nin teknolojik erken aşama şirketi endüstri, tıp, perakende gibi alanlarda mevcut iş modellerini değiştiren “bozucu” teknolojiler ve patent lisanslama alanında yatırım yapıyor.

Mitsui & Co Europe Kurumsal Planlama Başkanı Naotaka Hayashi, düzenlenen ortaklık imza töreninde, Türkiye ekonomisinin potansiyeline güvenerek bu yatırımı yaptıklarını belirterek, “Koç grubunun uzmanlığına güveniyoruz ve küresel iş ağımız ile bu ortaklığa katkıda bulunabileceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Koç Holding Başkanvekili Ali Koç da şunları söyledi: “Mitsui ile kurduğumuz ortaklığın Japonya’dan ülkemize gelecek yeni yatırımlar için de kapı açmasını diliyorum. Ülkemiz yurt içi ve yurt dışı çalkantılara rağmen ekonomik direncini koruyor. Teknoloji yatırımları ve inovasyonu artıracak teşvik, eğitim ve yasal çerçevenin geliştirilmesi önem arz ediyor.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X