Kocayayla’da turizm için büyük değişim

Sıcak yaz aylarında piknikçilerin buluşma mekanı olan Keles Kocayayla, Büyükşehir Belediyesi ve Keles Belediyesi iş birliğiyle yenilendi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, ilçe merkezinden yaylaya ulaşan 8 kilometrelik yolun sıcak asfaltla kapland

Kocayayla’da turizm için büyük değişim
HABERİ PAYLAŞ

Tarihi ve kültürel miras yatırımlarıyla Bursa’nın UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne girmesini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de tabii güzellikleri turizme kazandırmak için düğmeye bastı.

 

İl genelindeki şelaleler, göller, sahil, yaylalar ve mesire alanlarının turizme açılmasıyla bölge ekonomisine değer katmayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, bu hedef doğrultusunda özellikle yaz aylarında piknikçiler ve doğa tutkunlarının buluşma noktası olan Keles Kocayayla’da büyük bir dönüşüm gerçekleştirdi.

 

İlk etapta ilçe merkezinden yaylaya ulaşan 8 kilometrelik yol sıcak asfaltla kaplanırken, konser ve etkinliklerin düzenlendiği sahne alanı da yenilendi. Bunun yanında yaylada bulunan tüm yapılar sil baştan yenilendi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Keles Belediyesi ile Kocayayla’da yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

 

Yıllardır Kocayayla’nın Bursalılar için önemli bir buluşma mekanı olmasına rağmen bugüne kadar önemli bir yatırım alamadığını hatırlatan Başkan Altepe, “Yeni Büyükşehir yasasının ardından tüm ilçelerdeki doğal değerlerimize de el attık. Kocayayla da özellikle yaz aylarında piknikçilerin önemli bir buluşma mekanı. İlk olarak buraya ulaşan 8 kilometrelik yol ilk kez sıcak asfaltla tanışmış oldu. Bunun yanında alanda bulunan yapılarda çatılarından zemine kadar yenilendi. Artık halkımız buraya geldiğini tüm mekanlarda daha kaliteli hizmet bulacak. Bu sezon gelenler bambaşka bir Kocayayla görecek. Yapılacak bungalov evler, kamp alanları ve karavan alanları bu Kocayayla’nın turizm değeri daha da yükselecek” dedi.

3 AYDA 1,5 MİLYONLUK YATIRIM

Keles Belediye Başkanı Mehmet Teke de 3 ay gibi kısa bir sürede Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocayayla’ya 1,5 milyon TL’lik yatırım yapıldığını belirterek, katkıları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Yaylaya gelen vatandaşların artık daha güzel mekanlarda vakit geçirebileceğini hatırlatan Teke, asıl hedeflerinin bölge ekonomisinin canlanması olduğunun altını çizdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X