Kokuyor diye yemiyoruz ama bu etkisi…

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucu beslenme uzmanları zeka seviyesini artırmaya yarayan yiyecekleri sıraladı.

Kokuyor diye yemiyoruz ama bu etkisi…

patates

Patates

Kan şekerini dengeli bir şekilde yükselten patates bu etkisinden dolayı zekayı daha verimli kullanmamıza yardımcı oluyor. Ancak pişirme tekniği olarak kızartmadan uzak durmalısınız.

Kahvaltı şart!
 

yumurta

Güne başlarken muhakkak kahvaltı yapmalısınız. Kahvaltı yapanların diğer insanlara göre daha verimli ve başarılı oldukları biliniyor. Bunun için; süt, peynir ya da yumurta gibi protein bakımından zengin besinleri kahvaltı menünüze ekleyin.

Kırmızı soğan
 

iStock-944631206

Kırmızı soğan quercetin isimli bileşen bakımından zengin bir gıdadır. Bu bileşen ise hafızayı geliştirir ve unutkanlığı önler. İyi bir folik asit kaynağıdır. Hamilelerin ve gelişim çağında olan çocukların bol bol tüketmesi tavsiye edilir. Kokusundan rahatsız oluyorsanız çiğ yemek yerine pişirerek tüketebilirsiniz.

Yağsız kırmızı et

kırmızı et

Son derece güçlü bir demir deposu olan kırmızı eti haftalık beslenme planınıza dahil edin. Sağlıklı alyuvarların vazgeçilmez kaynağı olan kırmızı et beyin gelişimine ciddi destek sağlıyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X