Komandolar nefes kesti

Dünyanın en zorlu askeri eğitimleri arasında gösterilen Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı’ndaki Komando İhtisas Kursu’nun ikinci aşaması olan “kara komando harekatı”nda komandolar, geçilmesi imkansız sayılabilecek noktaları kullanarak

Komandolar nefes kesti

Komutanlıkta gerçek bir komando olabilmek için çeşitli safhadan geçen tamamı subay ve astsubay olan ve Türkiye’nin yanı sıra 18 ülkeden tamamen gönüllülük esasına göre Eğirdir’e gelen kursiyerler, 4 hafta boyunca psikolojik ve fiziksel testlerden geçerek, bu aşamanın ardından daha çetin eğitimlere başladı. 

DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ

Karaburun bölgesinde bulunan ve dağcılık konusunda dünyanın en büyük eğitim kulesine ileri dağcılık teknikleri ile tırmanan komandolar, 76 metredeki kuleden çeşitli yöntemlerle indikten sonra aynı bölgedeki özel parkurları geçti. Küçük birlik harekatı için uygun arazi yapısında konuşlu Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığında taktik ve teknik eğitimlerini tamamlayan, 14 farklı arazi tatbikatı icra ederek cesaret kazanan komandolar, ulaştıkları son seviyenin testi olan ve 2 hafta süren ‘Kara komando harekatının tatbikat safhası’nı Burdur, Antalya, Konya ve Isparta sınırlarını içine alan 20 bin kilometrekarelik alanda gerçekleştirdi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X