Kombide ‘kış bakımı’ yalanına kanmayın

Türkiye’nin ısı teknolojilerindeki yerli üretici firması Daxom Genel Müdürü Aydın Çetin, vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Kombide ‘kış bakımı’ yalanına kanmayın

Çetin yaptığı açıklamada, sonbaharla birlikte kombilerin yıllık bakım zamanının geldiğini hatırlatarak, bu dönemde tüketicilerin ‘servis hizmeti’ adı altında çeşitli dolandırıcılık yöntemleriyle karşı karşıya kaldığını ifade etti. Kış yaklaşırken kombi kullanıcılarının farklı yöntemlerle kandırıldığını ifade eden Çetin, şunları kaydetti: ”Çağrı merkezinden diyerek insanların cep telefonları aranıp ‘kombi bakım zamanınız geldi’ deniliyor. Hatta kurumsal görünmek için 444’lü hatlar satın alınıp aramalar bu telefonlardan yapılıyor. Her 100 kişiden en az 20-30’u bu hataya düşüyor ve karşı tarafa randevu veriyor. Dolandırıcılar, kombide olmayan bir arızayı varmış gibi gösterip, tüketiciden hem işçilik hem de parça parası alıyor. Sonrasında ya çıkardığı parçayı yeniymiş gibi geri takıyor, veya çoğunlukla kombiyi o halde bırakıyor. Dikkat edin sıcak bir kış geçireyim derken, paranızdan ve kombinizden olmayın.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X