Komşudan Ayvalık pazarına hücum

Kuzey Ege’nin turizm merkezlerinden Ayvalık’ta perşembe günleri kurulan, semt pazarına bölge halkının yanı sıra Yunanlar da ilgi gösteriyor.

Komşudan Ayvalık pazarına hücum

Ayvalık’a sabah Midilli Adası’ndan kalkan üç feribotla 09.00-09.30 saatlerinde gelen çok sayıda Yunan, burada giyim ve mutfak eşyasından gıda maddelerine kadar her türlü ihtiyacını karşılıyor. Yunanlar, daha sonra 18.00-18.30 saatlerinde kalkan feribotlarla adalarına dönüyor. Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Benhan İbrahim Kantarcı, 2015’te ilçeye gelen günübirlik Yunan turist sayısının 87 bin olduğunu söyledi. Bu sayının geçen yıl, yaşanan sıkıntılar nedeniyle 64 bin civarında kaldığını belirten Kantarcı, ”Biz bu yıl Ayvalık’a gelecek Yunan turist sayısının 100 bin civarında olacağını tahmin ediyoruz. Yunan turistlerin tabii ki Ayvalık ekonomisine ciddi katkıları var. Yunanistan’da ekonomik krizin bulunması onlar için Ayvalık’ı daha da cazip hale getirdi” değerlendirmesinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X