Körfezdeki Çorumlular Burhaniye’de Buluştu

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman’ın da katıldığı Körfez Çorumlular Platformu yemeğine ev sahipliği yaptı. İskele deki Ezer Restaurantta düzenlenen yemek yaklaşık 200 Çorumluyu buluştururken büyük coşku yaşandı.

Körfezdeki Çorumlular Burhaniye’de Buluştu
HABERİ PAYLAŞ

Körfez Çorumlular Platformunun geleneksel yemeği bu yıl Burhaniye de düzenlendi. Yemeğe, Çorumlu olan Balıkesir Valisi Mustafa Yaman da katıldı. Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner ile Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı ve Belediye Başkanı Necdet Uysal’ın da katıldığı yemekte, Çorumlular Platformu Burhaniye Temsilcisi Sadi Akpınar ev sahipliği yaptı. Körfez Çorumlular Platformu Başkanı İsmail Eker’in de Vali Yaman’ın oturduğu protokol masasında yer aldığı yemekte büyük coşku yaşandı. Körfezdeki ilçelerde görevli her meslekten daire amiri, memur ve esnafların katıldığı yemek de büyük coşku yaşandı. Körfez Çorumlular Platformu İlçe Temsilcisi Sadi Akpınar, bütün masalarla teker teker ilgilenirken, katılımcılara teşekkür etti. Vali Mustafa Yaman, yanına gelen Lokanta Sahibi Emin Bilir’in 97 yaşındaki babası Ali Osman Bilir ile yakından ilgilendi, sohbet etti. Vali Mustafa Yaman, Kaymakam Hüseyin Öner ve Ali sırmalı ile Belediye Başkanı Necdet Uysal ve diğer konukları kapıda Sadi Akpınar, yemeğin sonunda konuklarını teker teker uğurladı. Körfez Çorumlular Platformu olarak yemeği geleneksel hale getirdiklerini anlatan Platform Başkanı İsmail Eker, hemşerilerinin düğün, sünnet ve cenazelerinde hep bir araya geldiklerini söyledi. Eker, yemek geleneğini devam ettirileceklerini anlattı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X