Korumaları Fransa’da skandal yaratmış

Fransa Başbakanı Manuel Valls’in, Paris’teki terör saldırılarının protesto edildiği yürüyüşe katılan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun korumaları ile kavga ettiği ortaya çıktı.

Korumaları Fransa’da skandal yaratmış

Valls’in kendisini iten Netanyahu’nun korumalarına sert tepki göstererek ‘Burada kanunu siz yapmıyorsunuz’ diye bağırdığı belirtildi.

İsrail’de yayınlanan  Le Canard Enchaine gazetesinin iddiasına göre skandal   Netanyahu’nun Hollande ile Büyük Sinagogu ziyareti sırasında yaşandı. Sinagogun içinde Netanyahu’yu gölge gibi takip eden İsrailli korumaların Başbakan Manuel Valls’in kolunu çektikleri ve Valls’i ittikleri belirtildi.

Görgü tanıklarına atıfta bulunan gazete, Valls’in İsrailli korumalara ‘Burada kanunları siz yapmıyorsunuz. Kendi Başbakanınızı koruyun, başka bir işe karışmayın’ diye sert bir şekilde bağırdığını duyurdu. İsrailli korumaların Fransızca sözlerine tepki vermemesi üzerine Valls’in aynı sözleri öfkeli bir şekilde İngilizce tekrarladığı bildirildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X