Kosovalı kursiyerler sertifikalarına kavuştu

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Meslek Eğitim Kursları (BUSMEK) bünyesinde ‘Kuaförlük’ ve ‘Cilt Bakımı Temel Makyaj’ branşlarındaki eğitimlerini tamamlayan Kosovalı kursiyerler sertifikalarını aldı.

Kosovalı kursiyerler sertifikalarına kavuştu

Kosova Üsküp Derneği koordinatörlüğünde Bursa’ya gelen kursiyerler, BUSMEK Erikli Kurs Merkezi’nde 2 ay boyunca, ‘Kuaförlük’ ve ‘Cilt Bakımı Temel Makyaj’ branşlarında eğitim aldı. Hayli yoğun geçen programı başarıyla tamamlayan Kosovalı kursiyerler, Heykel’deki Tarihi Belediye Binası’nda düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

Kursiyerlere sertifikalarını, Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık verdi. Başkanvekili Karlık, Bursa ve Türkiye ile Kosova arasındaki dostluğun tarihinin çok eskilere dayandığını hatırlatarak, “Kosova’yı çok önemsiyoruz. Bursa’da ne varsa Kosova’da ve Balkanlarda da o olsun istiyoruz. Balkanların gelişmesi için çok gayret gösteriyoruz. Bursa ve Türkiye, her zaman Balkanların yanında” diye konuştu.

Kosova Ankara Büyükelçisi Avni Spahiu da törende sertifika alan Kosovalı kursiyerlerin yaşamlarında başarılı olmalarını dileyerek, “Bursa’nın desteğini her zaman yanımızda hissediyoruz. Bursa ve Türkiye’den Kosova’ya uzanan yardımlardan dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X