Köylü pazarı ve katlı otopark temeli atıldı

Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmakta olan Merkez Pazaryeri inşaatının hemen yanında İnegöl belediyesi tarafından yapılacak köylü pazarı ve kapalı otoparkın temeli atıldı. 3 milyon 649 bin TL’ye mal olacak çalışmanın 300 günde tamamlanması planla

Köylü pazarı ve katlı otopark temeli atıldı

SADULLAH ORGAN

 

İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geçtiğimiz yıl yoğun kar yağışı nedeniyle yaşanan çökmenin ardından yerine yenisinin yapımı için Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalıştıklarını söyledi. Ana pazar alanını Büyükşehir Belediyesinin, köylü pazarı ve katlı otoparkı da İnhegöl Belediyesi olarak kendilerinin inşa edeceğini söyledi. 

Köylü pazarı ve katlı otopark alanının bulunduğu bölümde zemin katın 536 tezgâh kapasiteli köylü pazarı alanı, 1, 2 ve çatı katın ise toplamda 279 araç kapasiteli otopark olarak projelendirildiğini kaydetti. Aktaş, pazar alanının etrafını kapsayacak şekilde 100 adet cep otopark planlandığını bildirdi. 

İnegöl Kaymakamı Ali Akça, “Merkez Pazar yeri ile birlikte köylü pazarı ve otopark, bu alana önemli bir hareketlilik kazandıracaktır” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X