Köylü yangınla uğraşırken, hırsızlar…

Bursa’nın Mudanya ilçesinde hafta sonu yaşanan orman yangınında bir vicdansızlık ortaya çıktı. Alevlerin tehdit ettiği Çağrışan Köylüleri, can derdine düşüp evlerini terk ederken, evlerin boşaltıldığını duyan hırsızların köyde o gece evleri yokladığı orta

Köylü yangınla uğraşırken, hırsızlar…
HABERİ PAYLAŞ

Bursa’nın Mudanya ilçesine bağlı Çağrışan Köyü’nde geçtiğimiz hafta sonu meydana gelen ve 50 hektarlık arazinin küle döndüğü yangında bölgedeki bazı evler boşaltılmıştı. Mahalledeki bir bölgenin boşaltıldığı haberini gören bazı fırsatçılar, hırsızlık amacıyla evlerin kapılarını zorladı. Evlerde bu esnada insan olması neticesinde çabaları sonuçsuz kaldı.

 

Normalin üstünde bir doğa tahribatı olduğunu ifade eden Çağrışan Muhtarı Ahmet Gün, “Mahallemizin verilmiş sadakası varmış, çok büyük bir felaket atlattık. Hem Bursa hem Çağrışan olarak büyük bir felaket atlattık. Mahallemize 20 metre kala yangın kontrol altına alındı ancak bu felaketle birlikte bir felaket daha yaşıyorduk. Fırsatçılar mahallemizde bir bölgenin boşaltıldığı haberini alınca, hırsızlık amacıyla evlere girmek istemişler. Bu insanlara “yazıklar olsun” diyorum. Fırsat bilerek bunu gerçekleştirmek istemişler, neyse ki kapıları zorlanan evlerde insanlar varmış da üzüntülü anlar yaşanmadı” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X