“Kozan’ın Turizm Potansiyelini Tanıtımla Harekete Geçireceğiz”

CHP Adana Milletvekili Adayı Turizmci Nesrin Göçhan, turizm açısından ciddi bir potansiyele sahip Kozan’ın turizmden aldığı payın iyi bir tanıtımla artırılabileceğini söyledi.

“Kozan’ın Turizm Potansiyelini Tanıtımla Harekete Geçireceğiz”

Göçhan, seçim çalışmalarına, Adana’nın Kozan ilçesinde devam etti. Göçhan, çalışmaları sırasında Kozan’ın turizm potansiyeline vurgu yaptı. Kozan’ın UNESCO Dünya Geçici Miras Listesi’nde yer alan Anavarza Antik Kenti, Kozan Kalesi, Manastır, Kesiş Mağarası, Tarihi Çarşılar, Dağılcak mesire Alanı ve Bucak Cennet Vadisi gibi tarihi ve doğal güzelliklerinin bulunduğunu belirten Göçhan, Kozan’ın turizmde başarılı olabilmesi için bu potansiyelin harekete geçirilebilmesi gerektiğini bildirdi. “İyi bir tanıtım ile Kozan’ın turizmden aldığı pay artırılabilir” diyen Göçhan, CHP iktidarında bölgenin saklı doğal güzellikleri ve tarihi yerlerinin dünyaya ve Türkiye’ye tanıtılması, yörenin turizmden daha fazla pay alarak kalkınmasını sağlayacaklarını da kaydetti. Göçhan, turizm 40’ı aşkın sektörü yakından ilgilendirdiğini ve önemli bir istihdam yarattığını, Kozan’daki işsizlik sorununun çözümünde turizmin öncü rol oynayacağını, gençlerin ve kadınlarında istihdama katılmaları gerektiğini sözlerine ekledi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X