Kraliyet kapılarını mültecilere açtı

İsveç Kralı Carl Gustaf “yaratıcı önerilere” açık olduğunu belirterek kullanılmayan kraliyet taşınmazlarının mültecilerin konaklanmasında kullanılabileceğini açıkladı.

Kraliyet kapılarını mültecilere açtı

Kral Gustaf daha önce Kraliyet Sarayı’nın mültecilerin kullanımına açılmasına ilişkin sivil inisiyatif çağrılarını reddediyordu.

Kralın kullanma yetkisi altında bulunan taşınmazlar devlet kurumu olan “Milli Emlak” tarafından yönetiliyor. “Milli Emlak” kurumu Kraliyet’ten gelen inisiyatifi memnunlukla karşıladıklarını belirtti.

Kurumun Taşınmazlar Direktörü Johan Zetterberg, “Kullanılmayan taşınmazların değerlendirilmesi çok güzel bir düşünce” dedi.

İsveç hükümeti gelen mültecilerin acil barınma ihtiyacı için kurumlara çağrı yapmıştı.

Kraliyet Enformasyon Şefi Margareta Thorgren “Kraliyet ailesi göçmen krizi konusundaki gelişmeleri kaygı ile izlemekte, kurumsal yardım kuruluşlarını herkesin yaptığı gibi çeşitli yollarla desteklemektedir” dedi.

Margaretta Thorgren Milli Emlak kurumundan kullanılmayan taşınmazlarla ilgili bir talep gelmesi durumunda Kraliyet ailesinin konuyu değerlendireceğini belirtti

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X