Kreş projesine 3 bakandan destek

Bursa OSB’ye kreş kazandırmak için ortak hareket eden Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (BOSİAD) ile Bursa İş Kadınları ve Yöneticileri Derneği (BUİKAD), Ankara’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, B

Kreş projesine 3 bakandan destek

AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç’in önayak olduğu programda ilk durak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın makamı oldu. BOSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Kreş Komisyonu Başkanı Meltem Turan burada yaptığı konuşmada, Bursa OSB’ye 300 çocuk kapasiteli kreş kazandırmak için hareket geçtiklerini söyledi. BUİKAD Başkanı İpek Yalçın, ”Yaşlı bakımıyla ilgili son yıllardaki güzel gelişmeler oldu. Aynı adımların çocuk bakımıyla ilgili atılması büyük önem taşıyor” derken, BOSİAD Başkanı Abdullah Bayrak, bölgede 260 fabrikada 56 bin kişinin istihdam edildiğine ve bunların 8 binin kadın olduğuna dikkat çekti.

BİZİM DE ÖNCELİĞİMİZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Kaya, ”Kreş bizim de önemsediğimiz, desteklediğimiz ve dert edindiğimiz bir konu. Bu projeyi Cumhurbaşkanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan’ın himayesine almak gibi düşüncemiz de var” dedi. Heyetin daha sonra ziyaret ettiği Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, kreş binası yapımı için düşük faizli ve uzun vadeli kredi verebileceğini dile getirdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu ise ”Çocuk bakımıyla ilgili bizim de çalışmalarımız gündemde” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X