Krizin perde arkası bugün de Yıldız’dan: Yumruk değil, elinin tersiyle itme var!

Gelecek Partisi Bursa örgütündeki krizi ve yumrukların konuştuğu il yönetim kurulu toplantısını dün yazmıştım. Dün sabah Gelecek Partisi İl Partisi İl Başkanı Alpaslan Yıldız aradı ve gazeteye gelip, yanıt hakkını kullanmak istediğini söyledi. “Hah hay” dedim ve 2 saat sonra Yıldız geldi. Bugün söz Alpaslan Yıldız’da. Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal yazdı…

Krizin perde arkası bugün de Yıldız’dan: Yumruk değil, elinin tersiyle itme var!

Önce yumruklu il yönetim kurulu toplantısında yaşananlar…

Yıldız, olaylı toplantıyı şöyle anlattı:

“O gün il koordinatörümüz Ayşe Beril’in de katıldığı il yönetim kurulu toplantısını yapıyoruz. Toplantı gayet güzel geçti ve son dakikalarda dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Bu bölümde söz alan yönetim kurulu üyesi arkadaşımız Mustafa Hekimoğlu, yönetim kurulu üyeleri arasında aidat vermeyenleri isim, isim açıklamamı istedi. Ben de böyle bir açıklamanın doğru olmadığını söyledim. Ardından söz alan Mehmet Doğan isimli arkadaşımız,  parti harcamalarıyla ilgili eleştiriler yaptı. Ben kendisine yanıt verdim. Ancak Doğan, beni yalan söylemekle itham etti. Ardından Yavuz Güneş isimli arkadaşımız, ‘sen ne diyorsun?’ diyerek, elinin tersiyle Mehmet Doğan’ın yüzünü itti. Ben hemen toplantıyı bitirdim. Beni eleştiren arkadaşlar maalesef kapıyı tekmeleyerek dışarıya çıktılar.”

***

Peki bundan sonra  ne olmuş?

Alpaslan Yıldız, şiddetin kabul edilemez olduğunu belirterek, hem Mehmet Doğan’ın hem de Yavuz Güneş’in istifasını istedikleri bilgisini paylaştı.

2 isim istifalarını vermiş.

Aksi halde Yıldız, kendilerini disiplin kuruluna verecekmiş.

***

Yıldız’a yönelik bir diğer iddia da harcamalar konusunda şeffaf olmaması.

Bu konuda muhalifler, Yıldız’ın parti harcamalarının büyük kısmını cebinden karşıladığına inanmıyor.

Ancak Yıldız, aidatların il binasının kirasına  bile yetmediğini belirterek, harcamaların önemli kısmını kendi imkanlarıyla yaptığı iddiasının arkasında durdu.

Ayrıca, yeni kurulan bir parti oldukları için maddi imkanlarının kısıtlı olduğunu ve ortada büyük bir paranın  olmadığını sözlerine ekledi.

Mustafa Özdal’ın yazısının devamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
1 adet yorum var

Bir adet yorum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X