Küçük Başkan, Altepe’den spor tesisi istedi

Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş’ın koltuğuna oturan ilkokul öğrencisi Özgür Oruç, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi arayarak okuluna spor tesisi istedi.

Küçük Başkan, Altepe’den spor tesisi istedi

Bursa’nın dağ ilçelerinden Büyükorhan’da Belediye Başkanı Hasan Taş, koltuğunu bir günlüğüne Büyükorhan Atatürk İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Özgür Oruç’a teslim etti. 9 yaşındaki Oruç, Büyükorhan Belediye Başkanı olarak ilk icraatında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi telefonla aradı.

RECEP ALTEPE’DEN SPOR TESİSİ SÖZÜ

Bütünşehir yasası ile birlikte ilçe sınırlarının Büyükşehir Belediyesi’ne devredildiğini hatırlatan küçük başkan Oruç, telefonla aradığı Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, “Sayın başkanım. Ben Büyükorhan Belediye Başkanı Özgür Oruç. Sizden okulum Büyükorhan Atatürk İlkokulu’na spor tesisi yapmanızı rica ediyorum. Belediyemizin bütçesi yetersiz olduğu için bu görevi sizden istiyorum. Çünkü okulumuzda öğrencilerin spor yapmak için bir tesisleri yok” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin kendisine olumlu yanıt verdiğini ifade eden küçük başkan Oruç, “Büyükşehir Belediye Başkanımız, en kısa sürede okulumuza spor tesisi yapmak için proje çalışmalarına başlayacakları müjdesini verdi. Kendisine okulum ve ilçem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HASAN TAŞ’TAN 23 NİSAN VE KANDİL KUTLAMASI

Büyükorhan Belediye Başkanı Hasan Taş ise, bugün çocukların bayramı olduğunu belirterek, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle tüm çocuklarımızın bayramını kutluyorum. Çocuklar ülkemizin yarınlarıdır. Yarınlarımızı iyi eğitimlerle garanti altına almamız, geleceğin bilim adamları, doktorları, mühendislerini iyi yetiştirmemiz gerekiyor. Bu konuda yerel yönetimler olarak bizlere düşen görevleri her zaman yapmaya hazırız. Bugün ayrıca, Recep ayının ilk cuması olan üç ayların ilk kandili Regaip Kandili. Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve vatandaşlarımızın kandili mübarek olsun” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından küçük başkan Oruç ile Hasan Taş, hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X