Kül olan ormanlık alan için kampanya başlıyor

Bursa’da eylül ayında çıkan yangında kül olan 170 hektar alan yeniden ağaçlandırılacak. “Her Fidan Bir Can, Bursa’ya Yeni Bir Orman” kampanyası 6 Ekim 2015 tarihinde düzenlenecek toplantıyla başlayacak.

Kül olan ormanlık alan için kampanya başlıyor

Mudanya’da geçen ay çıkan orman yangınında 170 hektar alan kül oldu. İmara açılması için sabotaj sonucu yakıldığı iddiaları üzerine, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yanan alanın bir metrekaresinin bile başka maksatla kullanılmayacağını açıkladı.

 

Geçen süre zarfında birçok kampanya başlatılacağı bilgisi verilirken, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, “Her Fidan Bir Can, Bursa’ya Yeni Bir Orman” kampanyasını 6 Ekim 2015 tarihinde düzenlenecek toplantıyla başlatacak.

 

Karaloğlu, Mudanya’da kül olan 170 hektar alan için el birliği ile 90 bin kızılçam, 11 bin fıstıkçamı, 6 bin servi ve 3 bin yabani meyve dikileceğini, 70 hektarlık alanda ise tohum ekileceğini açıkladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X